Kiimingin kunnan mestaruussuunnistusten 2012 tulokset

22.8.2012

Kiimingin kunnan mestaruussuunnistusten tulokset

Kiimingin kunnan mestaruussuunnistukset ratkaistiin VePon Oulurastien yhteydessä tiistaina 21.8. Sivukankaalla.

Kuntauudistusten myötä kunnan yhteyshenkilönä toimii harjoittelija Ari Siekkinen. Ari lomailee elokuun ja hänen kanssaan on sovittu, että palkinnot on noudettavissa kunnan yhteispalvelusta viikon 37 alusta alkaen. Kunta palkitsee kunkin sarjan kolme parasta.

Onnittelut mitalisteille!

Vesaisen Pojat ry

Tulokset

H21 6,6 km

  1. Vesa Kemppainen                    46:08
  2. Jani Hanhela                            48:14

H40 6,6 km

  1. Raimo Järvenpää                     51:49
  2. Mika Jurvakainen                     53:32
  3. Samppa Kauppila                    56:29
  4. Jarmo Pääkkönen                    57:30
  5. Olli Liinamaa                           59:36
  6. Aaro Horsma                          60:25
  7. Raimo Huhtanen                     84:16
  8. Ari Pyky                                 84:37
  9. Pertti Päkkilä                           86:43

H50 5,2 km

  1. Kari Räisänen                           39:19
  2. Matti Pöyry                               52.50
  3. Mikko Marjomaa                        60:57
  4. Pentti Kurttila                           62:50
  5. Juhani Koivisto                         70:56

H60 3,1 km

  1. Kullervo Niiniketo                      27:08
  2. Esko Takkinen                          27:36
  3. Antero Pennanen                      28:48
  4. Yrjö Runtti                               32:48

H70 3,1 km

  1. Heimo Pelkonen                       29:44
  2. Matti Lind                               34:18
  3. Paavo Hanhela                         37:20
  4. Pentti Hanhela                         41:34
  5. Esko Pyky                               44:13

H18 6,6 km

  1. Taneli Kauppila                         56:24

H16 5,2 km

  1. Harri Räisänen                          41:38

H14 3,1 km

  1. Akseli Jurvakainen                   37:38

H12 1,8 km

  1. Olli Jurvakainen                        41:17
  2. Kalle Pyky                               kesk.

H12TR

  1. Roope Pöyry                           15:14

H10RR

  1. Matti Päkkilä                            22:46

H8RR

  1. Elmeri Jurvakainen                    41:01
  2. Aaro Latvala                            57:56

D21 5,2 km

  1. Annukka Goman                      49:58
  2. Taru Luiro                               58:25

D40 5,2 km

  1. Johanna Liinamaa                    54:52

D50 5,2 km

  1. Saija Kortetjärvi                      82:51

D60 3,1 km

  1. Raili Hanhela                            41:17

D18 5,2 km

  1. Anni-Elina Säävälä                    53:22

D16 5,2 km

  1. Ella Jurvakainen                       52:29

D14 3,1 km

  1. Sini Holappa                            27:43
  2. Ella Liinamaa                           27:45
  3. Venla Vääräniemi                     38:58
  4. Tiia Impiö                                40:36

D12 1,8 km

  1. Anna Goman                           24:34
  2. Venla Liinamaa                         41:51

D12 TR

  1. Suvi Päkkilä                             37:44

D10RR

  1. Maija Goman                            20:56
  2. Iida Latvala                              26:23
  3. Helmi Liinamaa                         30:06
  4. Kia Hemmi                               30:16

D8RR

  1. Mai Hemmi                               35:26
  2. Emilia Leinonen                        44:46